Jak przeprowadzić webinar bez problemów technicznych?

Jak przeprowadzić webinar bez problemów technicznych?

Webinary stają się coraz bardziej popularną opcją dla przedsiębiorców, umożliwiającą promocję marki i kontakt z potencjalnymi klientami poza bardziej tradycyjnymi kanałami, takimi jak strona internetowa czy media społecznościowe.

Rozpoczęcie wdrażania tej strategii wiąże się jednak z dwoma poważnymi wyzwaniami. Z jednej strony – generowanie treści o wysokiej jakości, a z drugiej – wybór i nauka korzystania z platform i narzędzi, które zapewnią transmisję pozbawioną błędów i nieoczekiwanych problemów technicznych. Dlatego dziś chcemy podzielić się z Tobą listą zawierającą siedem kroków do przeprowadzenia webinaru bez awarii technicznych.

1. Wybierz najbardziej przyjazną dla użytkownika platformę

Przeanalizuj, która opcja ułatwi uczestnikom rejestrację, dołączenie do transmisji i udział w niej. Należy również rozważyć, które z nich działają najlepiej na urządzeniach mobilnych, ponieważ coraz więcej osób łączy się z Internetu za pomocą smartfonów.

2. Zainwestuj w podstawowy sprzęt.

Nie musi to być zbyt kosztowne. Musisz jednak zainwestować w dobry mikrofon, pierścień świetlny do transmisji na żywo i kamerę internetową.

3. Wykonaj testy

To zawsze jest konieczne, ale tym bardziej, jeśli organizujesz webinar po raz pierwszy. Nawet najlepsza platforma może doświadczać problemów technicznych, dlatego trzeba wiedzieć, jak ich unikać lub jak reagować na czas, aby transmisja nie została przerwana. I sprawić, by słuchacze czuli, że panujesz nad sytuacją.

4. Przygotuj się na najgorsze

W nawiązaniu do poprzedniego punktu należy sporządzić listę potencjalnych problemów, sposobów ich rozwiązania oraz wyjaśnień, jakie należy przekazać odbiorcom. Na przykład, jeśli w okolicy jest wiele przerw w dostawie prądu, należy zaopatrzyć się w generator prądu, który zapewni bezproblemową kontynuację webinaru.

5. Znajdź moderatora webinaru

Jako mówca lub szkoleniowiec najlepiej skupić się na treści, którą masz do przekazania. I lepiej jeśli ktoś inny będzie odpowiedzialny za prezentację webinaru, czytanie i wybieranie pytań od uczestników oraz zajmowanie się wszelkimi nieprzewidzianymi sytuacjami podczas webinaru.

6. Nadawanie z właściwego miejsca

Wybierz najjaśniejszy, najbardziej stonowany i najcichszy pokój. Przed rozpoczęciem transmisji należy sprawdzić jakość dźwięku i obrazu oraz czy prezentacja jest widoczna. Teraz ostatni krok. Poświęć kilka minut i poproś pierwsze osoby, które połączyły się z webinarem, by potwierdziły na czacie, czy Cię widzą i słyszą, a także czy ekran prezentacji działa prawidłowo.

1 thoughts on “Jak przeprowadzić webinar bez problemów technicznych?

  1. Z mojego doświadczenia koniecznie trzeba zainwestować w dobry mikrofon. Widzowie zwracają na to uwagę

Comments are closed.