Wyjście ze strefy komfortu- piekielnie ważny etap w drodze do sukcesu

Wyjście ze strefy komfortu- piekielnie ważny etap w drodze do sukcesu

Najczęściej ludzie czują się zbyt komfortowo w pewnym momencie swojego życia, co może spowodować, że popadną w nieciekawy lub w najgorszym przypadku nieproduktywny cykl.  Jest to oczywiście bardzo zły stan rzeczy, którym należy się zająć. Paradoksalnie komfort nam szkodzi, bo stopuje rozwój. Gdy jest ci wygodnie, nie masz ochoty zmieniac siebie i świata na lepsze. Dlatego 95% ludzi nie osiąga sukcesu. Bo jest im „w miarę wygodnie”.

Osiąganie sukcesu przez wyjście ze strefy komfortu

Czasami wyjście ze strefy komfortu wymaga od jednostki stawienia czoła lękom, takim jak uczucie przytłoczenia, decyzje o przejściu na wyższy poziom, ekspansje, które następują zbyt szybko lub wolniej niż oczekiwano, to tylko kilka, które mogą wywołać pewien poziom paniki dla  indywidualny.

Istnieje wiele innych różnych elementów, które mogą sprawić, że dana osoba będzie unikać wychodzenia ze swojej strefy komfortu, ale czasami najskuteczniejsze jest podejmowanie mniejszych kroków, a nie pochopne i ogromne korekty.

Chociaż większość osób ma tendencję do trzymania się tego, co jest im najbardziej znane, podjęcie wyzwania spróbowania czegoś nowego może często przynieść zaskakujące rezultaty.

Otwartość na próbowanie czegoś nowego jest jednym ze sposobów na wyrwanie się ze strefy komfortu, ponieważ te nowe wypady mogą wymagać od jednostki uczenia się lub nabywania nowych umiejętności lub procesów myślowych, które ostatecznie mogą być korzystne w innych aspektach jej życia.

Poszerzanie kręgów społecznych może również przyczynić się do ćwiczenia wychodzenia ze strefy komfortu.  Networking w istotny sposób przyczynia się do poszerzenia kręgu społecznego, który dyktuje nawiązywanie kontaktów zarówno na poziomie osobistym, jak i biznesowym.
 
Dzięki temu ćwiczeniu istnieje wiele możliwości, które można udostępnić jednostce, a poza oczywistym poszerzeniem kontaktów, można również znacznie poszerzyć bazę wiedzy.

Innym mniej zbadanym, choć wciąż bardzo skutecznym, jest użycie medytacji, muzyki, wyobraźni, oddechu i ciała, aby wyrwać się ze strefy komfortu.  Choć niekonwencjonalne, techniki te okazały się korzystne i mniej „groźne”, gdy zostały zbadane.

Korzystaj z samoeksploracji i bądź otwarty na naukę

Niektóre prostsze i mniej inwazyjne sposoby to wprowadzenie technik redukcji stresu, aby najpierw pozbyć się wszystkiego, co mogłoby utrudniać ćwiczenie samodzielnej eksploracji.  Budowanie pozytywnego nastawienia i myśli pozwala jednostce być bardziej podatnym na samo eksplorację, ponieważ wszelkie nowe pomysły lub wyobrażenia byłyby mniej zniechęcające i przytłaczające.

Nauka zastępowania negatywnych myśli pozytywnymi pomaga również w rozwijaniu lepszych technik samoeksploracji.  Strach jest uważany za najważniejszy element, który hamuje rozwój wywodzący się z samopoznania.

Większość ludzi wolałaby unikać kontaktu ze swoim wnętrzem ze strachu przed tym, co znajdą.  Może to nie być korzystne, ponieważ blokuje również jakikolwiek potencjał, który w przeciwnym razie mógłby zostać uwolniony dzięki ćwiczeniu samodzielnej eksploracji.

Kiedy dokonuje się nowych odkryć, jednostka musi być również otwarta na uczenie się z nich, ponieważ może to stwarzać możliwości, które w innym przypadku by nie istniały.  Zaakceptowanie samoeksploracji jako pozytywnego i korzystnego ćwiczenia jeszcze bardziej pomoże jednostce być bardziej otwartym na uczenie się na podstawie wszelkich dokonanych odkryć, a tym samym przyniesie zmiany na lepsze.

Istnieją również programy rozwoju zawodowego, które uczą osoby do samodzielnego odkrywania i znane są z osiągania niesamowitych rezultatów.

Ponieważ programy te są często prowadzone przez osoby, które są lepiej przygotowane do radzenia sobie z wszelkimi wyzwaniami psychicznymi napotykanymi podczas ja

Ćwiczenia eksploracyjne, uczestnicy mają pewność lepszego zrozumienia i być może wyjaśnienia dokonanych odkryć.

1 thoughts on “Wyjście ze strefy komfortu- piekielnie ważny etap w drodze do sukcesu

  1. Bardzo ważny etap, każda osoba która osiągnęła sukces potwierdzi, że wyjście ze strefy komfortu to podstawa

Comments are closed.